Kültür & Sanat

İki Ülke Bir Kamera sergisi açıldı


Beyoğlu Belediyesi’nin kardeş şehri olan Macaristan’ın Pec Belediyesi ile ortak yürüttüğü ‘İki Ülke Bir Kamera’ sergisi Taksim’de sanatseverlerle buluştu.

İki ülke arasında yüzyıllara dayanan kardeşlik ile kültürel birikimi koruyarak gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan proje kapsamında, 14 Macar ve Türk fotoğrafçı Beyoğlu ve Peç şehirlerini fotoğrafladı.

İKİ ÜLKE BİR KAMERA

İki Ülke Bir Kamera fotoğraf sergisinde bir araya getirilen fotoğraflar Macaristan’ın Peç şehrinden sonra Taksim Meydanı’nda sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın yanı sıra; Peç Belediye Başkanı Pava Zsolt, Macaristan Ankara Büyükelçisi H.E. Gabor Kiss ve Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich ve vatandaşlar katıldı.

İki Ülke Bir Kamera sergisi açıldı

“DOSTLUĞUMUZ ÇOK ESKİYE DAYANIYOR”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Macaristan ile Türkiye arasındaki dostluk çok eski tarihe dayanıyor. Bugün kardeşlik anlaşması imzaladık ve iki şehri tanıtan fotoğraf sergisini Taksim Meydanı’nda bulunan sergi ünitelerinde ilk defa böyle bir şeye adım atmış olduk. Çok güzel oldu” diye konuştu.

İki Ülke Bir Kamera sergisi açıldı

“PEÇ’İN TANITILMASI GÜZEL BİR İMKAN”

Peç Belediye Başkanı Pava Zsolt ise yaptığı konuşmada, “Diğer Macar şehirlerine göre daha fazla Osmanlı Türk mirasına sahip ve böylesine güçlü bir mirasa sahip olan Peç’in burada İstanbul’da tanıtılması ve böylesine güzel bir imkan bulmuş olmamız gerçekten çok sevindirici” dedi.

İki Ülke Bir Kamera sergisi açıldı


Taglar
Göster

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Wordpress Temaları
Close